KUTLUCAN BİLİŞİM | Yaratıcı Çözümler Sunar


Web sitesi tasarım süreci nasıl işlemektedir?

02 Haziran 2013 Tarihinde Kutlucan Bilişim tarafından yazıldı.

Web tasarım sürecinin başarıyla sürdürülebilmesi ve tamamlanabilmesi için öncelikle müşteri ihtiyaçlarının karşılıklı diyaloglarla kapsamlı bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir.

  • Web tasarım talebiniz bize ulaştıktan sonra sizinle irtibata geçilir.
  • İhtiyaçlarınızı ve isteklerinizi anlamak için yapılacak bir ön görüşme tarihi belirlenir.
  • Görüşme sırasında öncelikle web tasarım, domain ve hosting konusunda genel olarak bilmek istediğiniz konular aydınlatılır.
  • İhtiyaçlarınız ve öncelik sıraları belirlendikten sonra bu ihtiyaçları giderebilecek uygun teknoloji, yöntemler ve maliyetleri hakkında bilgiler verilir. Bu bilgilerin verilmesindeki öncelikli amacımız sizleri belki de yabancısı olduğunuz bu alanda tercih seçenekleriniz ve alacağınız ürün/hizmet hakkında bilgilendirmektir.
  • Bu bilgiler ışığında vereceğiniz karar tasarımın başlaması yönünde ise web sitenize konu olacak firma/ürün/hizmet hakkında ön bilgiler istenir, tasarım şablon/şablonları oluşturulur ve beğeninize sunulur.
  • Beğendiğiniz şablon üzerinden tasarım alt sayfalar ile birlikte tamamlanır. Bu süreçte site içeriği (metinler, görseller vb.) konusunda daima bilginize başvurulur. Tasarım aşamasında uygulamadaki en önemli sorunlardan biri yeterli ve nitelikli içeriğin sağlanamamasıdır.
  • Web siteniz son hali ile size tanıtılır. Onay vermeniz sonrasında sunucuya yüklenerek online hale getirilir.

Proje geliştirilmesi aşamasında müşterimiz bilgilendirme görüşmeleri ile gelinen noktadan daima haberdar edilir, gelecekteki düzenlemeler ve yenilemelerin maliyetlerini minimuma düşürecek esnek ve standartlara uygun bir kodlama yapısına özen gösterilir. Proje müşterimiz olan firma bünyesinde çalışan kişilerin ön eğitimini gerektiriyor ise, müşterimiz tarafından seçilen kişi veya kişilere gerekli ön eğitimler verilir. Proje bitiminde iş teslimi daima tüm sürecin bilgierini içeren proje dosyası ile birlikte yapılır. Hayata geçirilen proje düzenli olarak kontrol edilir ve sonuçlar müşterimize raporlar halinde sunulur.

Tasarımlarında HTML, CSS, JAVASCRIPT, JQUERY, PHP, MYSQL, WORDPRESS teknolojilerini projenin gerekliliklerine göre profesyonelce kullanabilecek teknik bilgi ve eğitime sahip Kutlucan Bilişim SEO çalışmaları neticesinde sitenizi GOOGLE ve benzeri arama motorlarında üst sıralara taşıyacaktır.

Son Yazılar


Son Yazı

Kutlucan Bilişim Web Tasarım Ankara

Web tasarım kendine ait ilkeleri, standartları olan, ciddi sorumluluk ve iş ahlakı gerektiren bir süreçtir. Kutlucan Bilişim Web Tasarım Ankara …


Son Yazı

HTML

Öncelikle HTML bir programlama dili değildir. HTML mantığını anlamak için öncelikle geliştirilme amacının ne olduğunu bilmek faydalı olacaktır.HTML tarihi ile …


Son Yazı

CSS

CSS (Cascading Style Sheets) dilimize Basamaklı Stil Şablonları olarak tercüme edilebilir. Programcılıkta deklaratif diller grubuna girer. Ağırlıklı uygulama alanı HTML …Kutlucan Bilişim © 2012 - 2019 | Tüm Hakları Saklıdır.