KUTLUCAN BİLİŞİM | Yaratıcı Çözümler Sunar


Hosting hizmeti nedir?

02 Haziran 2013 Tarihinde Kutlucan Bilişim tarafından yazıldı.

Web sitenizin internet ortamında ulaşılabilir olması için kesintisiz ve oldukça hızlı bir internet bağlantısına sahip, bu amaç doğrultusunda geliştirilmiş özellikleri olan sunucularda barındırılması gerekmektedir. Bu barındırma hizmeti yaygın olarak hosting hizmeti olarak adlandırılır. Bu hizmetden, firmalara göre değişiklik göstermekle beraber aylık, yıllık periyodlarda faydalanabilirsiniz.

Bir kullanıcı tarayıcı arayıcılığı ile Kutlucan Bilişim web sitesini (http://www.kutlucanbilisim.com) görüntülemek istediğinde tarayıcı bir dns server ile bağlantıya geçer ve girilmiş olan alan adı karşılığının ip adresini belirler sonrasında bu ip adresi ile port 80 üzerinden http protokolünü kullanarak sitenin barındırıldığı sunucu ile bir bağlantı oluşturur. Yazılan URL (ulaşılmak istenen dökümanın adresi diyebiliriz) get methodu ile sunucudan talep edilir ve sunucu tarayıcıya html metnini gönderir. Bu html metni tarayıcı tarafından yorumlanır ve kullanıcıya görüntülenir.

Hosting hizmeti alan boyutu, trafik limiti, veritabanı desteği, mail hesapları gibi birçok özelliğe sahiptir. Web sitenizin ihtiyaçlarına göre bu özelliklerin değerleri doğru belirlenmelidir. Örneğin büyük boyutlu dosyaların kullanıcılarla paylaşıldığı ve kullanıcı sayısı oldukça yüksek bir web sitesi için verilen hosting hizmetinde trafik limiti düşük tutulursa kullanıcılar web sitesini limit aşıldıktan sonraki dönemde ziyaret edemeyeceklerdir.

Kutlucan Bilişim güçlü teknik alt yapı sayesinde %99.9 Network Uptime garantisi ile sizlere hızlı, güvenilir ve sorunsuz hosting hizmeti vermektedir.

Son Yazılar


Son Yazı

Kutlucan Bilişim Web Tasarım Ankara

Web tasarım kendine ait ilkeleri, standartları olan, ciddi sorumluluk ve iş ahlakı gerektiren bir süreçtir. Kutlucan Bilişim Web Tasarım Ankara …


Son Yazı

HTML

Öncelikle HTML bir programlama dili değildir. HTML mantığını anlamak için öncelikle geliştirilme amacının ne olduğunu bilmek faydalı olacaktır.HTML tarihi ile …


Son Yazı

CSS

CSS (Cascading Style Sheets) dilimize Basamaklı Stil Şablonları olarak tercüme edilebilir. Programcılıkta deklaratif diller grubuna girer. Ağırlıklı uygulama alanı HTML …Kutlucan Bilişim © 2012 - 2019 | Tüm Hakları Saklıdır.