KUTLUCAN BİLİŞİM | Yaratıcı Çözümler Sunar


Alan adı tescili nedir?

02 Haziran 2013 Tarihinde Kutlucan Bilişim tarafından yazıldı.

www ortamında bulunan dökümanların erişilebilir olmaları için belirli bir formatta, benzersiz bir isimle adreslenmeleri gerekmektedir (daha teknik bilgi için Uniform Resource Locator (URL), Domain Name System (DNS) başlıkları altında araştırma yapabilirsiniz).

Alan adını en basit şekliyle web sitenize erişmekte kullanılan adres olarak tanımlayabiliriz (örneğin : www.firmaadresi.com). Bu adres benzersizdir ve .com, .com.tr, .info gibi uzantılara sahiptir. Bu adreslerin tüm haklarının süresiz olarak satın alınması şeklinde bir uygulama yoktur. Bu adresleri sadece belirli bir süre için (en az bir yıl) tescil edebilirsiniz. Tescil süresi bitiminde herhangi bir uzatma olmaması durumunda adres hakları düşer ve dileyen bir başka kişi bu adresi tescil edebilir.

Kutlucan Bilişim istediğiniz alan adının tescil edilip edilmediğini sorgulayabilir, tescile uygun olması durumunda sizin adınıza tescil edebilir ve tescil sonrası teknik desteği verebilir.

Son Yazılar


Son Yazı

Kutlucan Bilişim Web Tasarım Ankara

Web tasarım kendine ait ilkeleri, standartları olan, ciddi sorumluluk ve iş ahlakı gerektiren bir süreçtir. Kutlucan Bilişim Web Tasarım Ankara …


Son Yazı

HTML

Öncelikle HTML bir programlama dili değildir. HTML mantığını anlamak için öncelikle geliştirilme amacının ne olduğunu bilmek faydalı olacaktır.HTML tarihi ile …


Son Yazı

CSS

CSS (Cascading Style Sheets) dilimize Basamaklı Stil Şablonları olarak tercüme edilebilir. Programcılıkta deklaratif diller grubuna girer. Ağırlıklı uygulama alanı HTML …Kutlucan Bilişim © 2012 - 2019 | Tüm Hakları Saklıdır.