KUTLUCAN BİLİŞİM | Yaratıcı Çözümler Sunar


Sayfa-Alt-Resmi

Web Tasarım, Web Hosting ve Alan Adı ( Domain ) Tescil hizmetleri hakkında sıkça sorulan sorular

Sıkça Sorulan Sorular Görseli

Web sitesi sahibi olmanın avantajları nelerdir?

Günümüz sosyal ve ekonomik yaşam şeklinin vazgeçilmez bir parçası olmuş internet ortamında web siteniz ile yerinizi almanız artık bir şeçim olmaktan çıkmış zorunluluk haline gelmiştir. Tasarımı aşamasında dünyaca kabul edilen standartlara uygunluğu ve teknolojik gelişmelerin gelecekteki etkileri göz önünde bulundurularak hazırlanan bir web sitesi sizlere öncelikle şu avantajları sunacaktır :

 • Zaman ve mekan sınırlarından -çok büyük ölçüde- etkilenmeden faliyetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Her an kesintisiz şekilde dünyanın tüm bölgelerindeki hedef kitlenizce ulaşılabilir olursunuz.
 • Teknolojik imkanlar dahilinde ve yasalar çerçevesinde, diğer reklam alanlarından çok daha ucuz ve esnek şekilde firma, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını yapabilirsiniz.
 • Klasik satış ve tanıtım faliyetlerinde karşınıza çıkan zorunlu giderleri ( örneğin : kira, satış elemanı ücretleri, anketör ve tanıtım elemanı ücretleri ) ideal seviyelere çekebilirsiniz.
 • Mevcut ve potansiyel müşterilerinizle iletişiminizi en üst seviyeye çıkarabilir, bu sayede elde ettiğiniz veriler ile firma politikanızı daha net ve sağlıklı şekilde belirleyebilirsiniz.
 • İnternet ortamına sürekli yenileri eklenen iletişim ağları ve sosyal medya sayesinde firmanızı çok hızlı bir şekilde yerellikten kurtarabilir, faliyetlerinize global ölçekte devam edebilirsiniz.

Kutlucan Bilişim sizler için; firmanıza yakışır, faliyetlerinize değer katan, web tasarım standartları çerçevesinde geliştirilmiş, gelecekteki güncellemelerde minimum maliyet gerektiren web siteleri tasarlama arzusu içindedir.


Sıkça Sorulan Sorular Görseli

Web sitesi sahibi olmak için gerekenler nelerdir?

Web sitenizin tasarımı, alan adı (domain) tescili ve barındırma (hosting) hizmeti teknik gerekliliklerdir. Ayrıca uygulamada içerik (amaca yönelik bilgiler içeren metinler, resimler vb.) büyük bir rol oynamaktadır.

Bu teknik gerekliliklerin tamamı Kutlucan Bilişim tarafından karşılanabilir, bu şekilde web sitenizle ilgili tüm konularda karşınızda tek bir muhatabınız olur.


Sıkça Sorulan Sorular Görseli

Alan adı tescili nedir?

www ortamında bulunan dökümanların erişilebilir olmaları için belirli bir formatta, benzersiz bir isimle adreslenmeleri gerekmektedir (daha teknik bilgi için Uniform Resource Locator (URL), Domain Name System (DNS) başlıkları altında araştırma yapabilirsiniz).

Alan adını en basit şekliyle web sitenize erişmekte kullanılan adres olarak tanımlayabiliriz (örneğin : www.firmaadresi.com). Bu adres benzersizdir ve .com, .com.tr, .info gibi uzantılara sahiptir. Bu adreslerin tüm haklarının süresiz olarak satın alınması şeklinde bir uygulama yoktur. Bu adresleri sadece belirli bir süre için (en az bir yıl) tescil edebilirsiniz. Tescil süresi bitiminde herhangi bir uzatma olmaması durumunda adres hakları düşer ve dileyen bir başka kişi bu adresi tescil edebilir.

Kutlucan Bilişim istediğiniz alan adının tescil edilip edilmediğini sorgulayabilir, tescile uygun olması durumunda sizin adınıza tescil edebilir ve tescil sonrası teknik desteği verebilir.


Sıkça Sorulan Sorular Görseli

Hosting hizmeti nedir?

Web sitenizin internet ortamında ulaşılabilir olması için kesintisiz ve oldukça hızlı bir internet bağlantısına sahip, bu amaç doğrultusunda geliştirilmiş özellikleri olan sunucularda barındırılması gerekmektedir. Bu barındırma hizmeti yaygın olarak hosting hizmeti olarak adlandırılır. Bu hizmetden, firmalara göre değişiklik göstermekle beraber aylık, yıllık periyodlarda faydalanabilirsiniz.

Bir kullanıcı tarayıcı arayıcılığı ile Kutlucan Bilişim web sitesini (http://www.kutlucanbilisim.com) görüntülemek istediğinde tarayıcı bir dns server ile bağlantıya geçer ve girilmiş olan alan adı karşılığının ip adresini belirler sonrasında bu ip adresi ile port 80 üzerinden http protokolünü kullanarak sitenin barındırıldığı sunucu ile bir bağlantı oluşturur. Yazılan URL (ulaşılmak istenen dökümanın adresi diyebiliriz) get methodu ile sunucudan talep edilir ve sunucu tarayıcıya html metnini gönderir. Bu html metni tarayıcı tarafından yorumlanır ve kullanıcıya görüntülenir.

Hosting hizmeti alan boyutu, trafik limiti, veritabanı desteği, mail hesapları gibi birçok özelliğe sahiptir. Web sitenizin ihtiyaçlarına göre bu özelliklerin değerleri doğru belirlenmelidir. Örneğin büyük boyutlu dosyaların kullanıcılarla paylaşıldığı ve kullanıcı sayısı oldukça yüksek bir web sitesi için verilen hosting hizmetinde trafik limiti düşük tutulursa kullanıcılar web sitesini limit aşıldıktan sonraki dönemde ziyaret edemeyeceklerdir.

Kutlucan Bilişim güçlü teknik alt yapı sayesinde %99.9 Network Uptime garantisi ile sizlere hızlı, güvenilir ve sorunsuz hosting hizmeti vermektedir.


Sıkça Sorulan Sorular Görseli

Web sitesi tasarım süreci nasıl işlemektedir?

Web tasarım sürecinin başarıyla sürdürülebilmesi ve tamamlanabilmesi için öncelikle müşteri ihtiyaçlarının karşılıklı diyaloglarla kapsamlı bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir.

 • Web tasarım talebiniz bize ulaştıktan sonra sizinle irtibata geçilir.
 • İhtiyaçlarınızı ve isteklerinizi anlamak için yapılacak bir ön görüşme tarihi belirlenir.
 • Görüşme sırasında öncelikle web tasarım, domain ve hosting konusunda genel olarak bilmek istediğiniz konular aydınlatılır.
 • İhtiyaçlarınız ve öncelik sıraları belirlendikten sonra bu ihtiyaçları giderebilecek uygun teknoloji, yöntemler ve maliyetleri hakkında bilgiler verilir. Bu bilgilerin verilmesindeki öncelikli amacımız sizleri belki de yabancısı olduğunuz bu alanda tercih seçenekleriniz ve alacağınız ürün/hizmet hakkında bilgilendirmektir.
 • Bu bilgiler ışığında vereceğiniz karar tasarımın başlaması yönünde ise web sitenize konu olacak firma/ürün/hizmet hakkında ön bilgiler istenir, tasarım şablon/şablonları oluşturulur ve beğeninize sunulur.
 • Beğendiğiniz şablon üzerinden tasarım alt sayfalar ile birlikte tamamlanır. Bu süreçte site içeriği (metinler, görseller vb.) konusunda daima bilginize başvurulur. Tasarım aşamasında uygulamadaki en önemli sorunlardan biri yeterli ve nitelikli içeriğin sağlanamamasıdır.
 • Web siteniz son hali ile size tanıtılır. Onay vermeniz sonrasında sunucuya yüklenerek online hale getirilir.

Proje geliştirilmesi aşamasında müşterimiz bilgilendirme görüşmeleri ile gelinen noktadan daima haberdar edilir, gelecekteki düzenlemeler ve yenilemelerin maliyetlerini minimuma düşürecek esnek ve standartlara uygun bir kodlama yapısına özen gösterilir. Proje müşterimiz olan firma bünyesinde çalışan kişilerin ön eğitimini gerektiriyor ise, müşterimiz tarafından seçilen kişi veya kişilere gerekli ön eğitimler verilir. Proje bitiminde iş teslimi daima tüm sürecin bilgierini içeren proje dosyası ile birlikte yapılır. Hayata geçirilen proje düzenli olarak kontrol edilir ve sonuçlar müşterimize raporlar halinde sunulur.

Tasarımlarında HTML, CSS, JAVASCRIPT, JQUERY, PHP, MYSQL, WORDPRESS teknolojilerini projenin gerekliliklerine göre profesyonelce kullanabilecek teknik bilgi ve eğitime sahip Kutlucan Bilişim SEO çalışmaları neticesinde sitenizi GOOGLE ve benzeri arama motorlarında üst sıralara taşıyacaktır.


Sıkça Sorulan Sorular Görseli

Kutlucan Bilişim’den talep ettiğim hizmetler ne kadar sürede gerçekleştirilirler?

 • Alan adı (domain) tescil talebinde müşterimiz alan adının (domain) tescile uygun olup olmadığı konusunda anında bilgilendirilir. .com.tr uzantılı olan alan adlarının tescil işlemleri tüm evrakların eksiksiz tarafımıza iletilmesi koşulu ile 2-3 iş günü sürmektedir. Diğer alan adı (domain) tescil işlemleri anında gerçekleştirilmektedir.
 • Hosting hizmeti anında aktif edilir.
 • Web tasarım hizmeti; müşteri beğenisi, teknik özellikler, içerik yoğunluğu gibi çeşitli etkenlere bağımlı olarak en az bir hafta içinde gerçekleştirilmektedir.

Yukarıda belirtilen süreler olağan koşullar ve tecrübelerimiz çerçevesinde belirlenmiştir. Kutlucan Bilişim’in sebebiyet vermediği olağan dışı durumlar ayrı tutulmuştur.


Sıkça Sorulan Sorular Görseli

Neden Kutlucan Bilişim’i tercih etmeliyim?

bunun için birçok sebep var!

 • Kutlucan Bilişim öncelikle müşteri memnuniyetini hedefler.
 • Var olan teknik bilgisini bilişim dünyası teknolojilerini yakından takip ederek daima güncel tutar ve müşterilerine sunar.
 • Web tasarım hizmetinin yanı sıra verdiği Domain ve Hosting hizmetleri ile firmanızın internet ortamındaki tüm işlerini tek bir kanaldan, tek bir muhatap ile sürdürmenizi sağlar.
 • Proje geliştirme sürecinde yapılan görüşmeler neticesinde iş tesliminde sürpriz tasarımlar ile karşılaşmazsınız.
 • Kutlucan Bilişim aldığı her işi kendine bir referans şansı kabul eder ve bu bilinçle faliyetlerini sürdürür.
 • İş tesliminde müşterilerine ayrıntılı proje dosyası sunar. Bu proje dosyası ile müşterilerimiz ürünleri hakkında detaylı bilgiye sahip olurlar. Gelecekteki düzenleme ve yenileme gereksinmelerinde farklı bir tasarımcı ile çalışmaları halinde bile zamandan ve paradan kazanç elde ederler.
 • Daha fazlası için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kutlucan Bilişim © 2012 - 2019 | Tüm Hakları Saklıdır.